Menu Zavřeno

Pár slov o nás…

Počátek vzniku značky Calypso se datuje k září roku 1997, tehdy jsem jako student informatiky na ČZU začal podnikat na živnostenský list a několik let poskytoval IT servis mnoha podnikatelským i veřejným subjektům. Nejraději jsem se ale věnoval designu a tvorbě webových stránek, což byla hlavně na konci devadesátých let velmi vyhledávaná a žádaná služba. Nakonec jsem v pátém ročníku studia zanechal a naplno se věnoval podnikání.

Bose_shopV této době vznikaly první internetové obchody a bylo velmi snadné „otevřít“ eshop s čímkoli. Vzhledem k tomu, že mojí vášní byla vždy hudba a zvuk obecně, otevřel jsem v roce 1999 internetový obchod s produkty americké společnosti BOSE. Tyto luxusní zvukové systémy a následný instalační servis u klienta byly odrazovým můstkem k rozšíření eshopu nabídkou plazmových panelů. Tehdy to ještě nebyly klasické televize, jak je známe nyní, tuner byl externí, proto šlo spíše o monitory. Dnes se jedná o běžně dostupnou spotřební elektroniku, ale např. v roce 2000 stál jeden plazmový panel o úhlopříčce 50″ necelých 600.000 Kč. Je těžké tomu v dnešní době uvěřit.. 🙂

foto_calypsocafeV roce 2002 jsem získal nájemní smlouvu na prostor kavárny ve druhém patře, tehdy ještě novotou vonícího, obchodního centra Nový Smíchov. V prosinci téhož roku jsme zde s kolegy vybudovali Calypso Internet Cafe, která si během několika měsíců získala velkou oblibu návštěvníků a také zaměstnanců ostatních jednotek v „nákupáku“.

Souběžně s provozem internetové kavárny jsme v OC Nový Smíchov realizovali náš největší projekt – Bowlingové centrum EQUINOXE. Po neskutečných komplikacích a především nulové podpoře ze strany tehdejšího vedení Nového Smíchova jsme projekt dokončili až v lednu 2005 a ještě s náklady o několik milionů Kč vyššími, než jsme původně předpokládali. Vzhledem k pomalému rozjezdu (na reklamu již nebyly prostředky) jsme nakonec po někoka měsících celý projekt velmi nevýhodně prodali.

V roce 2006 jsme byli také nuceni z důvodu stále se snižujícího zájmu prodat i internetovou kavárnu. Rozšiřující se internet v mobilních zařízeních kavárny tohoto typu postupně téměř úplně vyhubil.

V roce 2007 jsme s kolegou zahájili projekt Kancelář Plus – virtuální kancelář na Praze 6, tzn. pronájem sídel právnických osob, prodej ready-made společností s ručením omezeným a asistované zakládání s.r.o. V činnosti pokračujeme již čtrnáctým rokem a souběžně se věnujeme našemu grafickému a produkčnímu studiu, které se nachází v prostorách této virtuální kanceláře na Petřinách v Praze.

Naší nejoblíbenější službou je potisk triček na počkání. Mnoho jednotlivců i firem využívá této, v Praze poměrně ojedinělé, možnosti.

Někteří, protože zapomněli včas objednat. Jiní, protože trička s potiskem vymysleli až v den konání akce.

Vždy jsme všem vyšli vstříc, protože Calypso nikdy nespí.. 

 

Těšíme se na Vaši návštěvu.

R.G.